Biohakinga entuziasta Māra Žundas un "Rūdīšanās skola" stāsts

Biohakinga entuziasta Māra Žundas un "Rūdīšanās skola" stāsts
Foto no Māra Žundas privātā arhīva

Gatavs riskēt, krist un kļūdīties, un mēģināt atkal – tādam ir jābūt uzņēmīgam uzņēmējam, un tāds ir arī labsajūtas trenera Māra Žundas personīgā zīmola stāsts. Viņš nomainīja darbu informācijas tehnoloģijas jomā pret biznesu veselības veicināšanas jomā, lai varētu dzīvot tādā vidē, kāda viņam patīk, darīt to, kas viņam visvairāk sagādā prieku, un dalīties savā pieredzē, lai iedvesmotu arī citus savai izaugsmei un pārmaiņām.

Kādas ir Jūsu “superspējas”? Ko Jūs darāt labāk par citiem?

Spēja apjaust, ka “superspēju” nav, bet ir smags darbs, kas jāvelta, lai šīs spējas attīstītu. Ar apzinātu mieru dažādās situācijās gan fiziskā, gan mentālā, gan garīgā līmenī darboties tā, lai attīstītu savas un citu “superspējas”. Specializējos ļoti specifisku tēmu padziļinātā izpratnē, kā elpošana un elpošanas paradumi, termoregulācijas procesi ķermenī un pats, pats svarīgākais - spēja to visu pasniegt modernā veidā, modernam cilvēkam, modernā pasaulē. Manas “superspējas” slēpjas arī vairāku konceptu iedzīvināšanā dzīvē un sistemātiskā izziņā. Tā ir rūdīšanās, ilgdzīvošana, biohackings - šīs tēmas man palīdz kļūt “superspējīgam”.

Kāpēc izvēlējāties kļūt par uzņēmēju?

Mana izglītība un aktivitātes līdz šim noteikti liecina, ka esmu uzņēmējs un uzņēmīgs, kas ir gatavs riskēt, krist un kļūdīties, un mēģināt atkal. Profesionāli esmu daudzus gadus strādājis informāciju tehnoloģiju jomā, kas ir ļoti perspektīva joma, un varētu likties, kāpēc gan kaut ko mainīt, bet atbilde ir vienkārša - gribēju justies vēl labāk, un tā nonācu līdz biznesam veselības veicināšanas jomā. Šobrīd pats mācos jaunu biznesa virzienu, mācu citus, veidoju jaunu biznesa modeli un jaunas biznesa jomas Latvijā un pasaulē.

Kādas ir Jūsu dzīves un darba vērtības?

Godīgums – es ticu, un tas ir arī pierādījies, ka godīga attieksme visās dzīves situācijās ir daudz svarīgāka par līgumu, tāpēc godīgums pret sevi un citiem palīdz vieglāk un mierīgāk dzīvot! Atvērtība – nevis klausīties, bet sadzirdēt, ko Tev pasaule piedāvā! Patiesums – kā Tu jūties? Sajūtas, par kurām kādreiz nerunāju, šobrīd pārliecinoši dalos savos treniņos un lekcijās, nedzīvoju lomās un neslēpjos tajās. Svarīgi ir būt patiesam!

Kurus vārdus un frāzes Jūs visbiežāk lietojat, lai raksturotu sevi?

Atkarīgs no vides un situācijas. Dažreiz tie ir oficiālie uzraksti prezentācijās - IT jomas profesionālis, uzņēmējs, lektors, treneris, biohackeris, pirtnieks, Vima Hofa metodes treneris Baltijā, kustību treneris, individuālais un komandu koučš, labs cilvēks. Tie var arī būt piedzīvojumi un izpratne no dzīves:

  • cilvēks, kas kādreiz domāja, ka elpošanai nav īpašas nozīmes manā dzīvē;
  • cilvēks, kurš noskrēja 21 km bez skriešanas treniņa;
  • cilvēks, kurš nodzīvoja 11 minūtes āliņģī;
  • cilvēks, kas meklē kontrastus kalnos un mīnuss 15 grādos šortos un zābakos vairāku stundu garumā nenosalst.

Dzīve bez tituliem, bet dzīve ar piedzīvojumu un pozitīviem pieredzes stāstiem - to novēlu visiem!

Kas padara Jūsu darba rezultātus interesantus un unikālus?

Kā pārdot pingvīniem Antarktīdā ledu? Bet, kad Tu pārdod, tad viņi saprot, ka bija vērts pirkt un sadarboties, iepazīties un piedzīvot šo procesu kopā! Ir jomas manā pārziņā, kas interesē tikai dažiem cilvēkiem, kaut arī daudziem tās būtu ļoti noderīgas. Tāpēc es turpinu veidot vērtīgu pieredzi, meklēt veidus, kā padarīt sevi efektīvāku, radot pozitīvu un drošu izaugsmes un izmaiņu pieredzi cilvēkos, kas arī padara manus darba rezultātus vērtīgus.

Kas Jūs patiesi aizrauj?

Vide, kuru es veidoju, un cilvēki, kurus satieku, un dalīšanās ar šo vērtīgo pieredzi, kas man ir. Es gribu dzīvot tādā vidē, kas man patīk, tāpēc arī man patīk tas, ko es daru, jo es gribu tur redzēt vairāk cilvēkus, un tas ir nebeidzams stāsts, jo mūsu ir daudz! Un es gribu būt kopā ar šiem cilvēkiem, kas smaida, priecājas, ir enerģiski, fiziski un mentāli veseli un atrodas vidēs, kas atbalsta šīs pozitīvās izmaiņas visos līmeņos.

Kādam, Jūsuprāt, ir jābūt labam uzņēmuma vadītājam?

Nav tāda, bet minēšu, ka vadītājam ir jāmainās līdzi – videi, uzņēmumam, spējām, vērtībām un pasaules uzskatiem. Jo izmaiņas ir neizbēgamas.

 

Lasiet arī citus Latvijas personīgo zīmolu stāstus:

Uzņēmēja Rinalda Tēra un "RE/MAX" stāsts
Uzņēmējas Zanes Bičevskas un „DIVI grupa” stāsts
Uzņēmēja Oskara Čodora un „Watex” stāsts
Eurolife Latvia realizācijas direktores Hellas Milbretas - Holmas stāsts
Uzņēmēja Pētera Urtāna un "RigaBrain" stāsts
Uzņēmējas Vinetas Spoģes un "Association of Professional Coaches Latvia" stāsts
Stila konsultantes Irēnas Jankovskas stāsts
Finanšu konsultanta un BNI Vivaldi direktora Edgara Zālīša stāsts
Uzņēmējas Ingas Dalibas un „DarbaGuru” stāsts
Komunikācijas ekspertes, pasaules apceļotājas un blogeres Zanes Eniņas stāsts

Atpakaļ