Uzņēmēja Rinalda Tēra un "RE/MAX" stāsts

Uzņēmēja Rinalda Tēra un "RE/MAX" stāsts
Foto no Rinalda Tēra privātā arhīva

Veiksmīga uzņēmēja viena no veiksmes atslēgām, ir darīt tieši to, ko viņš vēlas darīt, un ar savu darbu palīdzēt citiem cilvēkiem, un tieši tādēļ uzņēmējs Rinalds Tērs mainīja savu darbu un nozari, lai sasniegtu savus mērķus un darītu to, kas viņam ir svarīgs. Pievienojoties "RE/MAX" uzņēmumam, viņa personīgais zīmols ir profesionāli attīstījies un spējis iedvesmot arī citus cilvēkus ar viņa stāstu, neatlaidību un mērķtiecību.

Kādas ir Jūsu "superspējas"? Ko Jūs darāt labāk par citiem?

Es uz visu skatos daudz savādāk nekā citi cilvēki. Es problēmas neuztveru kā problēmas, bet gan kā iespējas un izaucinājumus. Zinu, ka it visam ir risinājums. Tieši risinājuma piemeklēšana māca man ko jaunu, tātad es attīstos gan kā personība, gan kā uzņēmējs. Es uz visu skatos plašāk, man parasti vienai situācijai ir daudz dažādu iespējamo iznākumu un neviens no šiem iznākumiem nav slikts, tikai katrs iznākums ir atkarīgs no ieguldītā darba un laika resursiem. Vēl man ir ļoti svarīgi būt katrā situācijā godīgam pašam pret sevi. Es nemēdzu padoties!

Kāpēc izvēlējāties kļūt par uzņēmēju?

Tas notika ļoti dabīgi, es strādājot citos uzņēmumos darīju visu ar maksimālu atdevi, tā itkā es strādātu pats savam biznesam. Daudz lasot un pašizglītojoties sapratu, kādēļ gan man visu to enerģiju nevirzīt savai uzņēmējdarbībai. Protams, pagāja kāds laiks līdz sapratu, kurš uzņēmējdarbības modelis ir vispiemērotākais un pieņemamākais tieši man.

Kā Jūs nonācāt līdz tam, kur Jūs šobrīd esat?

Lielāko daļu savas karjeras esmu pavadījis jūrniecības nozarē, pēc izglītības esmu kuģa inžinieris, bet studējis esmu arī uzņēmējdarbību. Esmu nodarbojies profesionāli arī ar Tai Boksu – no tā man ir iegūta neatlaidība un disciplīna. Esmu strādājies algotu darbu, tad uzsācis kokapstrādes uzņēmējdarbību, kas neizdevās. Tad neilgu laiku atkal atgriezos darba tirgū un vēlreiz pārliecinājos, ka tas patiešām nav man. Tieši tas man deva sparu un pateikt: "STOP!" un momentāli pieņemt lēmumu, ko es vēlos un kā es to varu sasniegt. Tieši tajā laikā lasīju sievas dāvināto grāmatu "Panākumu principi". Grāmata ir par to, ka cilvēki, ja patiesi vēlas un pieliek zināmas pūles, vienmēr var izkļūt no pašreizējās situācijas un nonākt tur, kur vēlas būt. Viena no grāmatas nodaļām bija veltīta RE/MAX dibinātājam Deivam Linigeram un viņa dzīvesstāstam. Šis stāsts man uzrunāja un es nolēmu piezvanīt uzņēmumam RE/MAX. Stāstīju, ka vēlos veidot veiksmīgus uzņēmumus un organizācijas, kurās ikviens darbinieks vai uzņēmējs, kurš pievienojas, attīsta sevi kā profesionāli un kā personību, palīdz attīstīties citiem un iedvesmo citus. Mans redzējums saskanēja ar RE/MAX uzņēmējdarbības filozofiju un mēs vienojāmies par sadarbību. Tagad atskatoties redzu, ka daru tieši to, ko biju rakstījis grāmatas uzdotajos uzdevumos! Tāpēc ir skaidrs viens, nav jāfantazē ir vienkārši jārīkojas!

Ar kādām grūtībām vai izaicinājumiem Jums nācās saskarties, uzsākot savu uzņēmējdarbību?

Uzskatu, jo vairāk panākumu, jo lielāki šķēršļi, tāpēc viss ir atkarīgs tikai no tā, kā to uztver. Šķēršļi nav nekas slikts! Kā jau iepriekš minēju, tieši pārvarot šķēršļus vairāk, biežāk un lielākus – cilvēks aug un attīstās gan kā personība, gan porfesionāli. Šajā laikā, kopš esmu pievienojies "RE/MAX" uzņēmumam, es pats esmu piedzīvojis fenomenālu izaugsmi. Man ir jāmācās publiski uzstāties lielas auditorijas priekšā ne tikai latviešu valodā. Jāmāk sagatavot un prezentēt iedvesmojošas un dažādu auditoriju uzrunājošas prezentācijas. Jāmāk pārstāvēt viens no pasaules lielākajiem zīmoliem ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē.Protams, liels ieguvums manā izaugsmē bija zināšanu papildināšana un apmācības Amerikā un citur Eiropā sadarbībā ar RE/MAX. Tāda iespēja ir ikvienam, kas izlemj pievienoties RE/MAX komandai. Šajā laikā esmu iemācījies komunicēt un atbalstīt visdažādākos cilvēkus, kuri nu jau varu teikt ir mani kolēģi.

Kādas ir Jūsu dzīves un darba vērtības?

Pirmkārt, tā ir ģimene. Lielu vērtību piešķiru arī cilvēkiem kā personībām. Vēl par vērtībām uzskatu godīgumu, uzticību un atklātību.

Kurus vārdus un frāzes Jūs visbiežāk lietojat, lai raksturotu sevi?

Es nekad par to tā neesmu domājis. Es vairāk mēdzu sevi analizēt un strādāt ar sevi, daudz lasu. Manuprāt raksturot īsti nav nepieciešamība, jo cilvēku jau jāvērtē pēc darbiem. Man ir svarīgi palīdzēt cilvēkiem sasniegt mērķus un gūt panākumus, šajā procesā es esmu ļoti pacietīgs un neatlaidīgs, jo katrs mēs esam savādāki!
Kas padara Jūsu darba rezultātus interesantus un unikālus?

Manas uzņēmējdarbības darba rezultāti ir apmierināti un veiksmīgi klienti, gandarījums, ka esi paveicis ko īpašu cita labā. Mums ir vairākas klientu kategorijas – pirmkārt, tie klienti, kas pērk vai pārdod nekustamos īpašumus, un otrkārt, tie cilvēki, kas vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību ar mūsu palīdzību jeb nekustamo īpašumu speciālisti. Tieši šī iemesla dēļ, manā darbā ir ļoti plašs “rezultātu spektrs”, kas dod iespēju novērtēt savu darba efektivitāti.

Kas Jūs patiesi aizrauj?

Tās ir dažādas kaislības, kas man ļoti patīk – sports, mūzika, interesantas grāmatas, veiksmes stāsti.

Kādam, Jūsuprāt, ir jābūt labam uzņēmuma vadītājam?

Manuprāt, viņam jābūt ir ar vīziju, ar ilgtermiņa domāšanu, ar stratēģiju un ar tādu virsmērķi, kāpēc viņš dara, kam viņš to dara un kā viņš uzlabos cilvēku dzīves ar to, ko viņš dara.

Atpakaļ