Kāpēc uzņēmumiem ir vērts pieņemt darbā 55+ vecuma cilvēkus?

Mūsdienu straujajā un mainīgajā darba tirgū daudzi uzņēmumi joprojām mēdz koncentrēties uz jaunākas paaudzes darbinieku pieņemšanu darbā, uzskatot, ka viņiem ir vairāk enerģijas un modernākas prasmes. Tomēr vecāka gadagājuma darbiniekiem ir virkne priekšrocību, kuras nedrīkst novērtēt par zemu. Pieņemt darbā darbiniekus vecumā no 55 gadiem un vairāk var būt nozīmīgs solis uzlabot uzņēmuma darbības efektivitāti un kultūru. Šajā rakstā apskatīsim iemeslus, kāpēc uzņēmumiem ir vērts pieņemt darbā 55+ vecuma cilvēkus.

Lasīt vairāk

Vai biznesam vajadzīgi 55+ vecuma darbinieki?

2024.gadā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) organizē starptautisku (Latvija, Igaunija, Somija) projektu "Silver Stategies" ar mērķi atbalstīt senioru nodarbinātību reģionālā un uzņēmuma līmenī. Piedaloties "Silver Strategies" projektā , DarbaGuru vēlas ierosināt diskusiju par izaicinājumiem, ar kuriem sastopas 50+ vecuma darbinieki, ka arī motivēt biznesa pārstāvjus aizdomāties par senioru kategorijas ekonomisko potenciālu un ievest pretdiskriminācijas stratēģiju savā uzņēmumā.

Lasīt vairāk

Kā motivēt savus darbiniekus?

Justies labi darbā ir katra darbinieka vēlme. Kad darbinieki izceļas savās lomās, tas uzlabo produktivitāti, paaugstina darba apmierinātību un veicina uzņēmuma kopējos panākumus. Viens no galvenajiem faktoriem produktīva un motivēta darba spēka veicināšanā ir zināt, kā efektīvi motivēt darbiniekus. Šeit ir dažas stratēģijas, ko mēs iesakām izvērtēt labbūtības uzlabošanā jūsu uzņēmumā:

Lasīt vairāk

Uzņēmējdarbības panākumu atslēga: 5 priekšrocības, izvēloties ārpakalpojuma personāla vadītāju

Pārmaiņu pilnajā uzņēmējdarbībā, uzņēmumi nepārtraukti meklē veidus, kā optimizēt darbības, palielināt efektivitāti un koncentrēties uz savu galveno kompetenci. Viens stratēģisks lēmums, ko daudzi uzņēmumi pieņem, ir personāla vadītāja ārpakalpojuma izmantošana. Izvēloties personāla vadītāja ārpakalpojumu, uzņēmums gūst vairākas priekšrocības, kas var ievērojami ietekmēt uzņēmuma kopējo panākumu un izaugsmi. Šajā rakstā mēs apskatīsim piecas galvenās priekšrocības, ja jūs izvēlaties personāla vadītāja ārpakalpojumu.

Lasīt vairāk

Headhuntings - kā atrast talantus, kas pacels jūsu uzņēmumu jaunā līmenī

Head-hunting ir māksla atrast un piesaistīt izcilus profesionāļus, kuri spēj būtiski ieguldīt Jūsu uzņēmuma attīstībā. Biznesa pasaulē, kur talantu konkurence tikai pieaug, efektīvs head-hunting kļūst par galveno rīku uzņēmumiem, kuri vēlas izcelties starp citiem. Mūsu DarbaGuru komanda sagatavoja dažus padomus, kādā veidā piesaistīt talantus jūsu uzņēmumam.

Lasīt vairāk

Kas ir klusā aiziešana jeb quiet quitting?

Jēdziens “quiet quitting” arvien biežāk sāk parādīties pasaules cilvēkresursu profesionāļu rakstos, pētījumos un diskusijās. Šajā rakstā mēģināsim tikt skaidrībā, kas tas īsti ir, vai tā ir kārtējā modes lieta vai skarba realitāte, izanalizēsim tā pazīmes, mēģināsim saprast, vai tas ir skāris uzņēmumu un kā to mazināt.

Lasīt vairāk

Kāda ir atšķirība starp tiešo uzrunāšanu (headhunting) un personāla atlasi (recruiting)?

Labākais veids, kā salīdzināt šos divus personāla piesaistes veidus, būtu izskatīt katru no tiem detalizēti un saprast tā specifiku. Vispirms tiksim galā ar jēdzienu skaidrošanu un galvenajām aktivitātēm, kas veicamas vienā un otrā gadījumā.

Lasīt vairāk

Kā izmantot LinkedIn personāla atlasei

LinkedIn ir vietne, ko izmanto profesionālo kontaktu veidošanai. Arvien populārāka personāla atlases metode ir kļuvusi kandidātu meklēšana tieši LinkedIn. Šajā rakstā dalāmies ar 10 padomiem, kā izmantot LinkedIn personāla atlasei.

Lasīt vairāk

Kāpēc nevar atrast darbinieku 2 dienās?

Lai atrastu darbinieku, ir jāievēro vairāki aspekti.

Lasīt vairāk

Personāla atlases procesa riski jeb kāpēc projekti nerealizējas - DarbaGuru pieredze

Jauno personāla atlases kursu ietvaros DarbaGuru lektori dalījās ar dalībniekiem pieredzē no rekrutēšanas darba gaitām, ieskaitot projektu riskus un biežākos klupšanas akmeņus. Vēlamies izvērst šo tēmu arī plašākai publikai, lai veicinātu labāku procesa izpratni visām atlases projektos iesaistītām pusēm.

Lasīt vairāk
1 2 3 4 5 6