Sociālā rekrutēšana

Viena no lielākajām tendencēm darbā pieņemšanā pēdējos gados ir bijusi sociālo mediju izmantošana talantu piesaistīšanai un pārveidošanai. Šī prakse pat ieguva savu nosaukumu - “Sociālā rekrutēšana”. Kas tā īsti ir un kā to veiksmīgi izmantot personāla atlasē?

Lasīt vairāk

Emocionālā un sociālā inteliģence darba vidē

Aizvien biežāk publiskajā telpā tiek runāts par emocionālo un sociālo inteliģenci, un tām abām ir būtiska nozīme organizāciju vidē. Sabiedrība sāk izprast šo īpašību kopumu lielo nozīmi panākumu gūšanā un savstarpējās attiecībās, gan ikdienā komunicējot ar kolēģiem un vadītāju, gan arī ar klientiem. Mēs nevaram ignorēt emociju klātbūtni savā dzīvē un darbā, bet varam mācīties izprast un vadīt savas emocijas, un tādā veidā attīstīt savu inteliģences līmeni.

Lasīt vairāk

Vai man ir ko piedāvāt darba devējam?

Uz dažādiem amatiem kandidē simtiem pretendentu, kāpēc, lai izvēlētos tieši mani? Nereti pēc ilgāka laika, kad nav bijusi vajadzība piestrādāt pie sava CV, lai piedalītos konkursā uz jaunu darbavietu, mums no jauna pašiem sev jāatklāj – kas ir tā unikālā īpašība vai prasme, kāpēc šim amatam jāizvēlas tieši mani. Iepazīsties ar 5 padomiem, kā sev atgādināt par to, cik unikāli esam.

Lasīt vairāk

Ieteikumi kā ikdienā saglabāt pozitīvismu darba vidē

Lai arī šodienas darba vide ļoti atšķiras no tās, kādu to pazinām pirms 5 vai 10 gadiem, tomēr liela daļa cilvēka ikdienas joprojām paiet darbā. Kā pildot savus darba pienākumus saglabāt pozitīvismu un motivāciju ilgtermiņā? Daži padomi, kas var noderēt arī Tavā ikdienā!

Lasīt vairāk

Kā vislabāk ievietot īstos atslēgvārdus savā CV

Iepriekšējās darba pieredzes un izglītības atspoguļojums CV ir viens no pirmajiem priekšstatiem, ko radām potenciālajam darba devējam. Tā kā darba tirgū konkurence ir liela un ik dienas personāla atlases speciālisti saņem neskaitāmus CV, kas ir īstie atslēgvārdi, lai pamanītu manējo?

Lasīt vairāk

Kā pielāgot darba vidi mileniāļu paaudzes darbiniekiem?

Tūkstošgades paaudze jeb mileniāļi ir paaudze, kas uzaugusi tehnoloģiju pārmaiņu laikmetā un nākusi pasaulē pēc 1980.gada. Paaudze, kurai ir citādāka pieeja attiecībā uz vērtību sistēmu, darba vidi un savu nozīmi darba tirgū. Kā sarunāties ar mileniāļiem un radīt viņiem tādus darba apstākļus, lai saglabātu šīs paaudzes darbinieku lojalitāti uzņēmumam ilgtermiņā?

Lasīt vairāk

5 darba intervijas jautājumi, uz kuriem būtu jāsagatavo atbildes jau iepriekš

Pašprezentācijas spēja ir ļoti nozīmīga prasme, ko vajag attīstīt, jo tā noderēs ne tikai profesionālajā vidē, bet dzīvē kopumā. Pārliecinoša iepazīstināšana ar sevi var sagādāt mums daudz jaunu iespēju, arī jaunu darba vietu. Kas ir tie pieci jautājumi, uz kuriem savlaicīgi sagatavot atbildes, lai Tu pievērstu personāla atlases speciālista uzmanību un atšķirtos starp simtiem citu kandidātu?

Lasīt vairāk

Ieteikumi, kā veiksmīgi iejusties jaunā darba vietā

Karjeras laikā ikviens ir piedzīvojis stresu un neziņu, stājoties jaunās darba attiecībās. It sevišķi, ja esi aizgājis no iepriekšējās darba vietas, kur lielākajā daļā situāciju juties kā zivs ūdenī. Un nu esi nonācis jaunā vidē un sastapies ar jauniem pienākumiem. Neviena no šīm pieredzēm nav viegla, bet tā palīdz pilnveidot sevi, kā arī liek izkāpt no komforta zonas, kurā dzīvojoties ilgtermiņā mēs virzāmies nevis uz priekšu, bet atpakaļ.

Lasīt vairāk

Ārštata darbs – iespējas un izaicinājumi jeb ko der zināt topošajiem frīlanceriem

Runājot par daudzveidīgajām darba iespējām, laiku, kurā dzīvojam, gribas saukt gluži par zelta laikmetu – tā kā ir tagad, nav bijis nekad. Izņemot specifiskas profesijas un nozares, strādā, kur vēlies, vienalga, kurā diennakts laikā un kādā apjomā. Radi savu biznesu vai mājražošanu. Strādā no mājām, birojā vai kopstrādes telpā. Darba laiks ir kļuvis par relatīvu jēdzienu un tie, kam acis deg par ideju un virzību uz priekšu, var izmantot bezgalīgas iespējas. Arvien biežāk dzirdam, ka papildus pamatdarbam speciālisti veic arī kādus uzdevumus ārštatā (no angļu val. freelance). Ko der ņemt vērā esošajiem un topošajiem frīlanceriem?

Lasīt vairāk

Pastāsti par sevi – ko uz šādu ierosinājumu atbildēt darba intervijā?

Labas pašprezentācijas spējas ir ļoti svarīgas daudzās dzīves situācijās, un darba intervija ir viena no tām. Satraukums, lampu drudzis, sirdsklauves un pārteikšanās ir parādības, ar ko nākas saskarties, ja neesam pienācīgi sagatavojušies savam “uznācienam”.

Lasīt vairāk
1 2 3 4