IT speciālistu atlases izaicinājumi un kā ar tiem tikt galā

Informāciju tehnoloģiju (IT) atlase ir viens no rekrutēšanas apakšvirzieniem, kas atšķiras ar speciālistu meklēšanas veidu, komunikācijas stratēģiju, izvērtēšanu un profesionālo attiecību uzturēšanu.

Lasīt vairāk

Kā pamanīt kandidātos emocionālo inteliģenci

Emocionālā inteliģence ir kritiska mīkstā prasme, ko ļoti pieprasa rekrutieri, bet kā to pamanīt potenciālajos darba kandidātos?

Lasīt vairāk

Kā uzņēmumu vadītāji šobrīd var atbalstīt savus darbiniekus

Karadarbība, kas šobrīd notiek Eiropā, ir apdraudējusi daudzus cilvēkus. Liela daļa no jūsu darbiniekiem, visticamāk, jūtas apbēdināti, satriekti un bezspēcīgi. Fotogrāfijas un video no karadarbības zonas var izraisīt emocionālu traumu. Šie apstākļi rada lielu stresa līmeni, ietekmējot to, cik darbinieki jūtas droši un cik ir produktīvi. Novērtējiet objektīvi, kāds šobrīd ir emocionālais klimats darbavietā!

Lasīt vairāk

3 labsajūtas padomi, kas palīdzēs justies labāk un neizdegt darbā

Ne visiem gada sākumā ir pietiekami daudz enerģijas, lai “gāztu kalnus”, un tā tas var būt. It īpaši neilgi pirms pavasara. Ja dienas beigās jūtaties pilnībā izsmelti, nespējat koncentrēties un baidāties par savu darbu (pat ja tas ir darbs, kas patīk), visticamāk, jūtat ikdienas izdegšanu.

Lasīt vairāk

6 padomi veiksmīgam hibrīddarbam 2022. gadā

Pandēmija ir likusi mums visiem domāt, dzīvot un strādāt jaunā veidā. Kāds pielāgojas ātrāk, kādam vajag vairāk laika, tomēr skaidrs ir viens – vairs nebūs tā, kā bija agrāk. Arī tad, kad situācija uzlabosies, joprojām būs darbinieki, kuri vēlēsies strādāt attālināti vai izmantot elastīga darba iespējas, un būs arī tādi, kuri vēlēsies atgriezties birojā un satikt savus kolēģus. Hibrīddarbs ir lielisks veids, kā apvienot darbiniekus, kuri vēlas strādāt birojā un kuri – attālināti.

Lasīt vairāk

Sociālā rekrutēšana

Viena no lielākajām tendencēm darbā pieņemšanā pēdējos gados ir bijusi sociālo mediju izmantošana talantu piesaistīšanai un pārveidošanai. Šī prakse pat ieguva savu nosaukumu - “Sociālā rekrutēšana”. Kas tā īsti ir un kā to veiksmīgi izmantot personāla atlasē?

Lasīt vairāk

Emocionālā un sociālā inteliģence darba vidē

Aizvien biežāk publiskajā telpā tiek runāts par emocionālo un sociālo inteliģenci, un tām abām ir būtiska nozīme organizāciju vidē. Sabiedrība sāk izprast šo īpašību kopumu lielo nozīmi panākumu gūšanā un savstarpējās attiecībās, gan ikdienā komunicējot ar kolēģiem un vadītāju, gan arī ar klientiem. Mēs nevaram ignorēt emociju klātbūtni savā dzīvē un darbā, bet varam mācīties izprast un vadīt savas emocijas, un tādā veidā attīstīt savu inteliģences līmeni.

Lasīt vairāk

Vai man ir ko piedāvāt darba devējam?

Uz dažādiem amatiem kandidē simtiem pretendentu, kāpēc, lai izvēlētos tieši mani? Nereti pēc ilgāka laika, kad nav bijusi vajadzība piestrādāt pie sava CV, lai piedalītos konkursā uz jaunu darbavietu, mums no jauna pašiem sev jāatklāj – kas ir tā unikālā īpašība vai prasme, kāpēc šim amatam jāizvēlas tieši mani. Iepazīsties ar 5 padomiem, kā sev atgādināt par to, cik unikāli esam.

Lasīt vairāk

Ieteikumi kā ikdienā saglabāt pozitīvismu darba vidē

Lai arī šodienas darba vide ļoti atšķiras no tās, kādu to pazinām pirms 5 vai 10 gadiem, tomēr liela daļa cilvēka ikdienas joprojām paiet darbā. Kā pildot savus darba pienākumus saglabāt pozitīvismu un motivāciju ilgtermiņā? Daži padomi, kas var noderēt arī Tavā ikdienā!

Lasīt vairāk

Kā vislabāk ievietot īstos atslēgvārdus savā CV

Iepriekšējās darba pieredzes un izglītības atspoguļojums CV ir viens no pirmajiem priekšstatiem, ko radām potenciālajam darba devējam. Tā kā darba tirgū konkurence ir liela un ik dienas personāla atlases speciālisti saņem neskaitāmus CV, kas ir īstie atslēgvārdi, lai pamanītu manējo?

Lasīt vairāk
1 2 3 4 5