Uzņēmēja Pētera Urtāna un "RigaBrain" stāsts

Uzņēmēja Pētera Urtāna un "RigaBrain" stāsts
Foto: Valters Pelns

"RigaBrain" vadītājam Pēterim Urtānam katra diena darbā šķiet interesanta un aizraujoša. Viņš deg par to, ko viņš dara un ko viņš ar savu darbu sniedz citiem cilvēkiem, un tas viņa personīgo zīmolu padara īpašu. Viņš ir pārliecināts, ka viss ir iespējams, un ar šo pārliecību viņš iedvesmo citus.

Kādas ir Jūsu "superspējas"? Ko Jūs darāt labāk par citiem?

Tās "superspējas" man ir cilvēku atpazīšanā un sajušanā, un arī iegūt tādu iekšējā miera stāvokli stresa situācijās.

Kāpēc izvēlējāties kļūt par uzņēmēju?

Tas bija pirms kādiem 10 gadiem. Strādāju medicīnas jomā, rehabilitācijā un psihiātrijā, asistēju vienam amerikāņu psihiatram un uzdevu viņam jautājumu: "Vai vispār ir iespējams vēl kaut kas savādāks bez tradicionālās rehabilitācijas un ārstēšanas sistēmas?" Viņš mani iepazīstināja ar tehnoloģijām, kas ir pieejamas pasaulē, un tās mani ieinteresēja. Es devos uz Ameriku tās apgūt, pēc tam atvedu tās saviem mīļajiem un tuvajiem cilvēkiem, tad viņi sāka stāstīt citiem, un mēs tās pieņēmām mājās. Tā nu nācās izveidot uzņēmumu.

Kādas ir Jūsu dzīves un darba vērtības?

Manas dzīves un darba vērtības varētu sarindot tādā kā sistēmā, sākot no svarīgākā – Dievs, veselība, dzīvesdraugs jeb sieva, ģimene, darbs, draugi, radinieki.

Kurus vārdus un frāzes Jūs visbiežāk lietojat, lai raksturotu sevi?

Viss ir iespējams, vajag tikai kustēties!

Kas padara Jūsu darba rezultātus interesantus un unikālus?

Es strādāju „RigaBrain” jau 10 gadus, un katru dienu man ir ārkārtīgi interesanti, jo visu laiku ir kaut kas jauns. Un tie rezultāti ir tas, ko cilvēki piedzīvo, ja viņu smadzeņu darbība uzlabojas. Piemēram, cilvēkam pirms 15 gadiem bijusi galvas trauma vai insults, un, saņemot šo mūsu pakalpojumu, viņam atjaunojas kādas spējas, kas bija apgrūtinātas – tas ir neaptverami! Arī tas, kad redzu cilvēku izbrīnu, ka šādas izmaiņas var notikt tik ātri. Un trešā lieta ir, kad redzu mammas vai tēta acīs prieka miklumu par izmaiņām bērnam, kuram bijušas ilgi kādas problēmas. Tās ir spēcīgas emocijas, un tie ir darba rezultāti.

Kas Jūs patiesi aizrauj?

Patiesi mani aizrauj palīdzēšana citiem, arī pētīšana par smadzeņu darbību – tam man pazūd laiks un telpa. Un trešā lieta ir balanss. Man patīk, kad dzīvē ir balanss starp darbu, starp attiecībām, ģimeni un atpūtu. Patīk, kad viss ir harmonijā.

Kādam, Jūsuprāt, ir jābūt labam uzņēmuma vadītājam?

Tādam, kurš nevis vada, bet atbalsta. Tādam, kurš nevis kontrolē, bet seko līdzi procesiem un palīdz citiem augt.

Atpakaļ