Ieteikumi kā ikdienā saglabāt pozitīvismu darba vidē

Lai arī šodienas darba vide ļoti atšķiras no tās, kādu to pazinām pirms 5 vai 10 gadiem, tomēr liela daļa cilvēka ikdienas joprojām paiet darbā. Kā pildot savus darba pienākumus saglabāt pozitīvismu un motivāciju ilgtermiņā? Daži padomi, kas var noderēt arī Tavā ikdienā!

Kusties un mācies

Pārvietojoties no vai uz darbu, šo laiku pavadi, lai paplašinātu savu redzesloku. Klausies audiogrāmatas, izglītojošus radio raidījumus vai mūziku, kas Tevi iedvesmo un ļauj kļūt enerģiskam.

Ierodies agri

Īpaši mūsdienās, kad tik viegli un ātri “iekrītam” darbu dunā, ir svarīgi no rīta mirkli pirms viss vēl sācies saplānot, kā izskatīsies šī diena un, kas būs Tavi galvenie uzdevumi. Pat ja dienas laikā viss mainīsies, ir jābūt plānam ar ko sākt. Tas mobilizē darbam.

E-pastu lasīšana pēc darbu uzdevumu saplānošanas

Sāc ar darbu plānu un tikai pēc tam apskati, kas notiek e-pastā. Zinot, cik piepildīts tas mēdz būt, dienas laikā vari tā arī netikt pie saviem darbiem, ja nepārtraukti veltīsi laiku e-pasta ziņu izsūtīšanai. Ieplāno tam atsevišķus brīžus savā darba dienā. Izpildi darbus un pienākumus plānojot tos pēc svarīguma. Sāc ar tiem, kas šodien jāpaveic obligāti un attiecīgi pēc tam ķeries pie mazāk būtiskiem darbiem.

Paņem pauzi!

Ieplāno savā dienā ne tikai kad un kā paveiksi darbus, bet arī atpūtas brīžus, izkustēšanos un ēdienreizes. Lai arī mēdzam darba daudzuma dēļ izlaist kādu ēdienreizi vai acu atpūtināšanu no datora, tas nav pareizi, jo strādāt daudz un strādāt produktīvi nav viens un tas pats. Silta dzēriena pagatavošana, saruna ar kolēģi vai darba galda sakārtošana, jebkas, kas uz brīdi liek Tev paņemt pauzi no lūkošanās datorā vai citu pienākumu veikšanas, palīdzēs Tev ar jaunu sparu atgriezties pie darba jau pēc dažām minūtēm.

Tikšanās ar kolēģiem

Prāta vētras, plānošanas vai izvērtējuma sapulces ir brīži, kad rodas jaunas idejas, mēs komunicējam ar kolēģiem, gūstam jaunu enerģiju un iedvesmu darbu turpināšanai. Lai arī valda uzskats, ka šādas tikšanās ir vien laika izniekošana, tomēr ļoti bieži no sapulcēm atgriežamies ar daudz skaidrāku redzējumu un fokusu uz darba uzdevumiem, nekā tad, ja visu šo laiku būtu turpinājuši strādāt vienatnē.

Veselība un labsajūta

Ikdienas skrējienā sevi un savu labsajūtu mēdzam piemirst, taču patiesībā labsajūta ir viena no panākumu atslēgām. Ikdienišķas rūpes par sevi – fiziskas aktivitātes, atpūta, meditācija un citas alternatīvas ir veids, kā padarām sevi produktīvāku arī darba vidē. Ja tā visa nav, pastāv risks piedzīvot rutīnas sajūtu vai izdegšanu.

Bez steigas

Vēloties padarīt vairāk mēs mēdzam steigties, tomēr steidzoties ir daudz lielāka iespēja, ka kļūdīsimies, tāpēc izvērtē vai steiga ir tā vērta un pavisam drīz nebūs jātērē papildu laiks, lai labotu steigā pieļautās kļūdas.

Atbalsts

Dalies ar emocijām un stāstiem par paveikto, lai iedvesmotu kolēģus un lūdz viņiem rīkoties tāpat. Katrs no jums strādā pie saviem projektiem un uzdevumiem, bet visi kopā jūs veidojat komandu, tāpēc vienmēr ir būtisks atbalsts un kopīga panākumu svinēšana.

Esi pozitīvi noskaņots

Situācijas ir dažādas un darba vidē ir gan labās, gan ne sliktās dienas. Bet jebkurā situācijā ir svarīgi saglabāt pozitīvu skatu uz lietām. Lai arī kas būtu noticis, vienmēr centies rast risinājumu un pozitīvi skatīties nākotnē gan pats, gan aicināt tā rīkoties arī kolēģus.

Necenties izmainīt kolēģus

Tu vari paust savu viedokli un nostāju, tāpat, kā to var darīt Tavi kolēģi, bet atceries, ka citus mainīt nav Tavos spēkos. Esi Tu pats un pieņem arī kolēģus. Spēja sadarboties ir viena no ļoti svarīgām īpašībām.

Vienmēr jautā palīdzību

Nekad nebaidies nezināt vai nesaprast un tādos brīžos lūgt palīdzību, jo tikai tā ir iespējams mācīties.

Izmanto kritiku lietderīgi

Objektīva kritika ir ļoti vērtīgs virzītājspēks, ja spējam to pieņemt un, izvērtējot savu darbu, saprast, ko turpmāk darīt citādāk, lai sasniegtu vairāk.

Esi gatavs pārmaiņām

Mēs dzīvojam pārmaiņu laikā. Dienas plāni reizēm mēdz mainīties par 180 grādiem un mums ir jābūt tam gataviem. Kolektīvā mainās kolēģi, pienākumi un daudzas citas lietas, kam ir jāmāk pielāgoties, lai darbu turpinātu.

Lasiet arī: