10 lietas, kas darbiniekiem liek justies labi savā darbavietā

Katram darbinieks darbavietu izvēlas pēc saviem kritērijiem un saistītu ar katra profesionālajiem mērķiem, tomēr liela daļa gaidu un darbavietas sakrīt, atšķiras vien nianses. Šeit ir 10 lietas, ko savā darbavietā novērtē darbinieki.

1. Elastīgs darbalaiks

Mūsdienās, ja vien tā nav kāda specifiska nozare, darbalaiks daudzviet vairs nav gluži kā akmenī iekalts. Apkārt ir daudz iespēju, kā sevi izglītot meistarklasēs, iepazīt jaunus kontaktus tīklošanas pasākumos, kas sniedz pienesumu arī darbavietai, kurā cilvēks strādā. Nereti šādi pasākumi notiek tradicionālā darbalaika ietvaros. Mūsu ikdiena ir tik piesātināta, ka var būt dažādi jautājumi, ko darbinieks vienkārši nevar nokārtot ārpus darbalaika. Jebkurš darbinieks novērtē elastīgu darbalaiku, ja vienu dodas prom ātrāk, tad otrā atnāk agrāk, vai paliek darbā ilgāk. Galvenais ir produktīvs darbs un sasniegtais rezultāts.

2. Veselības apdrošināšana un transporta izdevumu segšana

Lai arī gadās, ka cilvēki par kādām garantijām, naudas atgriešanu vai ar veselību saistītiem jautājumiem domā tikai tad, kad tā visa trūkst, tomēr liela daļa cenšas plānot savu dzīvi un paturot “dzīvošanu šim mirklim” sajūtu, vēlas zināmu stabilitāti, tāpēc jebkura pretim nākšana no uzņēmuma darbiniekam būs patīkams žests.

3. Ilgtermiņa vienošanās par sadarbību

Jebkuras profesionālas sadarbības sākumā ir jābūt dokumentam, kas apliecina faktu par tās esamību un laika periodu, kurā tā ir spēkā. Vienošanās uz godaprātu, ja runājam par darba jautājumiem, īsti nebūs attiecināma.

4. Iespēja vajadzības gadījumā strādāt no mājām

Liela daļa no mums ikdienā strādā ar e-pastiem, informācijas apmaiņu telefoniski un elektroniski. Tādēļ, ja vien ir drošs interneta pieslēgums, mēs principā savu darbu varam veikt no jebkuras vietas. Ir reizes, kad īsas slimošanas rezultātā, vai citu ārēju apstākļu dēļ vadības aicinātam vai paša darbinieka iniciatīvas izrādīšanas gadījumā, darbiniekam ir jāpilda savi pienākumi no mājām. Tā mūsdienās kļūst par arvien ierastāku praksi un, ja darbinieks godprātīgi veic savu pienākumus, vides nomaiņa nereti sniedz pozitīvu pienesumu darba spējām un rezultātiem.

5. Cieņa no vadības un kolēģu puses

Darbavietā cilvēki pārstāv dažādus amatus zema, vidēja un augsta līmeņa pozīcijās, bet visi kopā veido vienu komandu. Lari arī cik aizņemti darbos un pienākumos mēs būtu, nekad nevar aizmirst, ka aiz katra amata stāv cilvēks, nevis robots un cieņa vienam pret otru ir pamata stūrakmens abpusēji lojālām ilgtermiņa attiecībām.

6. Atbildība

Lai kāda pozīcija uzņēmumā tiek pārstāvēta, katrs uz attīstību vērsts darbinieks būs pateicīgs par uzticēšanos un atbildības piešķiršanu par konkrētiem jautājumiem. Izjūtot atbildību, piederību un uzticību darbinieks noteikti jutīsies novērtēts, kas ir ļoti svarīgi.

7. Atpūta

Reti kuram šodienas profesionālajā vidē ir daudz laika un maz darba, pārsvarā visi sociāli aktīvie cilvēki ikdienas gaitās ir ļoti aizņemti. Pie šī punkta ir vērts atcerēties, ka kvalitāte vienmēr ņems virsroku pār kvantitāti un darba veikšana 24/7 vienā brīdī var likt cilvēkam izdegt un tas noņems viņu no trases uz, iespējams, vairākām nedēļām. Tāpēc, ja ir tāda iespēja un darbinieks to lūdz, būtu vērtīgi viņam piešķirt atvaļinājumu vai vismaz brīvu dienu, jo, ja tā tiek labi pavadīta, nereti cilvēks darbā atgriežas ar jaunām sajūtām, emocijām un enerģiju, kas ļauj atkal zināmu laiku kvalitatīvi veikt savus darba pienākumus.

8. Attīstība

Agrāk jauni profesionāļi, kas pabeidza augstskolas iestājās darbā un visu savu darba mūžu nostrādāja vienā uzņēmumā. Šobrīd tas ir ļoti mainījies un straujā attīstība visapkārt rosina ik pēc dažiem gadiem izvērtēt savu potenciālu un redzamo attīstību, iespējams, iegūstot augstāku amata pozīciju esošajā uzņēmumā vai savu pilnveidi turpināt citā vietā.

9. Pateicība

“Paldies” un “lūdzu”, kā arī citi pateicību un uzslavu apliecinoši vārdi darba ikdienā būtu jādzird diezgan bieži, tādējādi liekot izjust savstarpēju novērtējumu, sadarbību un piederību uzņēmumam, kolektīvam. Pateicība ir pozitīva enerģija, kas noteikti labvēlīgi ietekmēs kolektīva mikroklimatu.

10. Komandas gars

Uzņēmumā katrs ir atbildīgs par saviem pienākumiem, savas kompetences ietvaros, taču pilnvērtīgu rezultātu nav iespējams sasniegt bez kopēja komandas darba. Tāpēc savstarpēja izpalīdzēšana, ideju apmaiņa, problēmu risināšana un uzvaru svinēšana ir svarīga.