Pastāsti par sevi – ko uz šādu ierosinājumu atbildēt darba intervijā?

Labas pašprezentācijas spējas ir ļoti svarīgas daudzās dzīves situācijās, un darba intervija ir viena no tām. Satraukums, lampu drudzis, sirdsklauves un pārteikšanās ir parādības, ar ko nākas saskarties, ja neesam pienācīgi sagatavojušies savam “uznācienam”.

Īsam stāstam par sevi katram jābūt zināmam no galvas un vienmēr paņemtam līdzi, pielāgojot to konkrētajām situācijām. Kas es īsti esmu un kāpēc izvēlēties mani? Daži padomi, lai šādās sarunās izvairītos no maznozīmīgām un par sevi neko nepastāstošām standarta frāzēm.


Īss ieskats biogrāfijā

Katram ir sava dzimtā pilsēta, skola, vide, no kuras cilvēks nāk, un tie ir bijuši pamati tam, kādi esam šodien. Tāpēc vienmēr īsi, bet pastāsti par vidi, kurā esi dzīvojis līdz šim, kādi ir galvenie pieturas punkti..


Pieredze

Visdažādākā pieredze, kas attiecas uz kandidējamo amatu, ir būtiska. Svarīgi ar to dalīties, jo personāla atlases speciālists, iespējams, Tev šķietami maznozīmīgā iepriekšējā darba pienākumā, saskatīs to, kas īpaši nepieciešams Tavā potenciālajā jaunajā darbavietā. Dodoties uz interviju, pie sevis pārdomā 5 – 7 svarīgākos punktus, ko būtiski pieminēt savas pieredzes sakarā, un, ja speciālistam radīsies papildus jautājumi, viņš tos uzdos.


Hobiji

Ne visa ikdiena sastāv no darba un personības veido arī cilvēka aizraušanās, hobiji. Arī daļu no tiem ir vērtīgi minēt darba intervijā, jo tas personāla atlases speciālistam ļaus jau mazliet vairāk iepazīt Tavas personības šķautnes un izvērtēt iespējas sastrādāties konkrētajā kolektīvā.


Ambīcijas

Būtisks punkts. Ambīcijām, kaut nelielām, bet ir jābūt vienmēr, pretējā gadījumā ir jautājums, kāpēc cilvēks piedalās šajā intervijā. Strukturē trīs punktus, ko Tu vēlētos sasniegt, paveikt, mainīt kā darbinieks šajā uzņēmumā.


Kāpēc es esmu šeit?

Noteikti pirms darba intervijas iepazīsties ar informāciju, kas par uzņēmumu pieejama sociālajos tīklos, un formulē pats sev, kas ir iemesli, kāpēc es šeit gribētu strādāt. Kāpēc tieši šajā, nevis tās pašas nozares citā uzņēmumā? Kas mani uzrunāja?


Ko es varu dot?

Pārskati līdz šim paveikto un izanalizē, kāds un kādās situācijās Tu esi bijis, kā reaģējis, kā pieņēmis lēmumus. Apjautājies kolēģiem, tuviniekiem, kādas īpašības viņi Tevī saredz. Apkopo to atbildē - trīs argumentos, kāds būs Tavs pienesums, ja uzņēmums izvēlēsies tieši Tevi.


Mana odziņa

Atrast un izcelt savu unikalitāti nav viegli, bet, ja tas ir pārdomāti, var būt iemesls, kāpēc darba devējs izvēlēsies tieši Tevi. Katrs ir unikāls, ar savu stāstu, un ir būtiski spēt to pastāstīt, lai sasniegtu jaunas virsotnes. Ko Tu spēj paveikt tā, kā to nedara neviens cits?


Lasiet arī: 

7 padomi, kā labi sagatavoties darba intervijai
Kas ir Tavs zīmols?
Strādāt savā sapņu darbā