Darbiniekiem labāk patīk strādāt attālināti un pašiem plānot savu darbu

Darbiniekiem labāk patīk strādāt attālināti un pašiem plānot savu darbu
Free stock photo pexels.com

Personāla atlases un konsultācijas uzņēmums DarbaGuru jūlijā un augustā aptaujāja Facebook lietotājus, lai noskaidrotu, kādam darba laikam viņi dod priekšroku un kā viņiem labāk patīk strādāt. Aptaujas rezultāti liecina, ka lielākā daļa izvēlas strādāt darbā ar elastīgu darba laiku, strādāt uzņēmumā kā darbinieki ar iespēju veikt darbu attālināti, līdz ar to arī labprāt paši plāno savus darba uzdevumus.

No 10. jūlija līdz 10. augustam četras nedēļas DarbaGuru savā Facebook lapā ielika vienu jautājumu, aptaujājot sekotājus. Uz pirmo jautājumu “Kādam darba laikam Jūs dodat priekšroku?”, izvēloties vienu no diviem piedāvātajiem variantiem, 67% aptaujāto atbildēja, ka dod priekšroku elastīgam darba laikam, bet 33% norādīja, ka viņiem labāk patīk noteikts (8 stundu) darba laiks.

Nākamajās trīs nedēļās tika uzdots viens un tas pats jautājums “Kā Jums labāk patīk strādāt?”, katru nedēļu piedāvājot divus atšķirīgus atbilžu variantus. Izvēloties starp tādiem variantiem kā “uz vietas birojā” un “attālināti”, vairāk kā puse jeb 55% atbildēja, ka viņiem labāk patīk strādāt attālināti, bet 45% norādīja, ka viņiem labāk patīk strādāt birojā. Kāda sieviete komentārā piebilda, ka viņai patīk strādāt gan birojā, gan attālināti. Diemžēl aptauja nedod iespēju norādīt abus variantus.  

Uz šo pašu jautājumu pēc nedēļas, izvēloties vienu atbildi starp diviem piedāvātajiem variantiem, 78% aptaujāto norādīja, ka viņiem labāk patīk strādāt kā uzņēmuma darbiniekam, un tikai 22% aptaujāto dod priekšroku strādāt kā frīlanceris.

Vēloties noskaidrot, vai darbiniekiem labāk patīk, ja vadītājs dod konkrētus uzdevumus, vai viņiem labāk patīk pašiem plānot savus pienākumus, tikai 17% atbildēja, ka viņiem patīk, ja vadītājs dod norādījumus par veicamajiem darbiem, bet pārējie (82%) norādīja, ka viņi labāk paši plāno savu darbu.

Kopumā aptaujā piedalījās 141 DarbaGuru Facebook lapas sekotājs, no tiem 112 bija sievietes un 29 vīrieši.

Šobrīd arvien vairāk darbinieku izvēlas strādāt uzņēmumos, kuros ir iespēja veikt darbu attālināti, ir elastīgs darba laiks un iespēja pašam plānot savus darba pienākumus. Par to jau ir agrāk runājuši dažādu nozaru eksperti, un arī šī aptauja lieliski parāda, kas cilvēkiem kā darbiniekiem ir svarīgākais viņu darbā. 

Atpakaļ