Praktiskas personāla atlases tiešsaistes mācības “Kā atrast piemērotu darbinieku” (oktobris)

Praktiskas personāla atlases tiešsaistes mācības “Kā atrast piemērotu darbinieku” (oktobris)

Šis jautājums nodarbina vairumu vadītāju un personāla atlases speciālistu prātus. Esam izveidojuši kursu, kurā teorētisko bāzi papildina praktiskā pieredze no rekrutieru, headhunter-u darba ikdienas, kas noris personāla atlases uzņēmumā DarbaGuru. Kursā iekļauta informācija par dažādām darba sludinājuma publicēšanas, kandidātu uzrunāšanas un novērtēšanas metodēm un digitālajiem rīkiem.

Mērķauditorija – HR speciālisti un MVU vadītāji, kuri vēlas atsvaidzināt savas zināšanas personāla atlasē un uzzināt jaunākās tendences.

Ieguvumi, ko sniedz tiešsaistes mācības:

 • iespēja mācīties no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams kvalitatīvs interneta pieslēgums;
 • ja sanāk izlaist kādu no nodarbībām, pieejams nodarbības video ieraksts, kuru var noskatīties jebkurā sev ērtā laikā Facebook slēgtajā grupā kursa ietvaros un 7 dienas pēc kursa beigām;
 • iespēja saņem lektora bezmaksas papildu konsultāciju un praktiskā darba vērtējumu kursa dalībnieku Facebook slēgtajā grupā;
 • iespēja saņemt virkni izdales materiālu (dokumenti, veidlapas, šabloni, apraksti u.tml.), kurus vēlāk lietot savā ikdienas darbā;
 • tāpat lektori sagatavojuši ieteicamās literatūras sarakstu (ieskaitot saites uz interneta resursiem) patstāvīgajam darbam;
 • var apgūt visu kursu kopumā vai arī izvēlēties atsevišķu apmācību tēmu;
 • iegūt neformālās pieaugušo izglītības sertifikātu pēc pilna 24 akadēmisko stundu kursa pabeigšanas.

Mācības notiek ZOOM vidē. Kurss veidots no 30% teorētiskā materiāla un 70% prakses.

Nodarbības no plkst. 18.00-21.15, ietverot 15 minūšu pauzi katrā nodarbībā. Viena nodarbība – 4 akadēmiskās stundas.

Kursa programma:

1. nodarbība, 02.10.2023. (lektore Inese Sila)

 • Personāla plānošana, darba tirgus attīstības tendences, amata apraksti, to izmantošana atlasē, kompetences kā pamats kritēriju noteikšanai atlasē, pamatprasības personu datu aizsardzībā personāla atlasē
 • Darba sludinājums veidošanas pamatprincipi, tipiskās kļūdas darba sludinājumos – I daļa
 • Personāla atlases metodes – kādas izvēlēties?

2. nodarbība, 05.10.2023. (lektore Inga Daliba)

 • Mūsdienu HR speciālista un vadītāja digitālā tēla veidošana, e-reputācija
 • Darbinieks kā uzņēmuma zīmola vēstnesis, profesionāls LinkedIn profils

3. nodarbība, 09.10.2023. (lektore Lauma Kugrēna)

 • Darba sludinājums kā kandidātu piesaistes un darba devēja tēla veidošanas instruments – no teorijas uz praksi
 • Projektu vadība personāla atlasē - laikā uzsākts un pabeigts atlases projekts 
 • Citas atlases metodes

4. nodarbība, 16.10.2023. (lektore Lilita Alute-Cīrule)

 • Kas ir personāla atlases mārketings un kā to pielietot
 • Sponsorētās vakances sociālajos tīklos
 • Kandidātu digitālās rekrutēšanas platformas

5. nodarbība, 19.10.2023. (lektore Lilita Alute-Cīrule)

 • Tīklošanas (networking) metodes izmantošana personāla atlasē
 • Kādi ir riski personāla atlases procesā
 • Kā atrast darbinieku, kad neviens neatsaucas uz darba sludinājumu

6. nodarbība, 23.10.2023. (lektore Inese Sila) 

 • Darba intervija kā viena no populārākajām atlases metodēm
 • Kompetenču intervijas
 • Kursa noslēgums, sertifikātu pasniegšana

Lektores:

Inese Sila
Mg. HR, sertificēts profesionālais koučs, trenere. GENOS emocionālās inteliģences testa un labbūtības sertificēta praktiķe, integrālās attīstības praktiķe. Pieredze personāla vadībā vairāk kā 20 gadi – gan valsts pārvaldes un pašvaldības iestādēs, gan privātā biznesa uzņēmumos. Darbojas dažādos projektos personāla atlases kompānijā “DarbaGuru”. Lasa lekcijas augstskolās, vada seminārus un treniņus par personāla vadību, koučingu, labbūtību, emocionālās inteliģences tēmām. Kosultē personāla vadības, personāla lietvedības, labbūtības, personīgās izaugsmes jautājumos, kā arī tēmās par dzimtas koka pētīšanu.

Lauma Kugrēna

Lauma HR jomā darbojas 20 gadus. Darba pieredze ir gan lielos, starptautiskos uzņēmumos, gan vietējā kapitāla uzņēmumos, gan arī valsts pārvaldes uzņēmumos. Gadu gaitā ir pabūts gandrīz visās HR jomās, sākot no HR datu administrēšanas līdz pat savas HR komandas vadībai. Laumai ir arī pieredze konsultanta darbā starptautiskā konsultāciju uzņēmumā. Un kaut arī katra darba ikdiena ir ļoti atšķirīga, dienas beigās viss ir par un ap cilvēku. Tā arī ir Laumas galvenā motivācija darbā, spēja palīdzēt cilvēkiem karjerā un uzņēmumiem darbā ar cilvēkiem.

Šobrīd Lauma darbojas kā rekrutiere ar vadības, finanšu, mārketinga, pārdošanas un citām augsta līmeņa speciālistu vakancēm. Iepriekšējā pieredze un zināšanas ļauj izprast katru vakanci un uzņēmuma vajadzības, kas palīdz veikt jēgpilnāku atlases procesu un kandidātu izvēli.

Laumai ir iegūtas arī plašas zināšanas par atalgojuma sistēmu izveidi un ieviešanu, amatu un funkciju izvērtēšanu un citiem personālvadības jautājumiem.

Ieguvusi bakalaura grādu Banku augstskolā un turpinājusi izglītoties dažādos profesionālajos kursos gan personālvadības jomā, gan arī citos, piemēram, projektu vadībā.

Lilita Alute-Cīrule

DarbaGuru komandā strādā vairāk kā 4 gadus. Ir bijusi pieredze dažādos amatos no uzņēmuma vadības asistēšanas un pirmspārdošanas speciālista līdz IT atlases. Šobrīd sniedz kolēģiem arī operacionālo jautājumu un profesionālās attīstības atbalstu kā rekrutieru komandas vadītāja un turpina savu attīstību karjeras eksperta lomā.

Ir plašs kontaktu loks ar izstrādes/programmēšanas speciālistiem tādās tehnoloģijās kā: Software development on back-end PHP, Java, C#

Ir bijusi darba pieredze ar tādiem klientiem kā: ELKO Grupa, Fin-Technologies, Tilde, Blue Bridge Technologies, Dobeles Dzirnavnieks.

Sadarbībā ar DarbaGuru pēc pieprasījuma veic arī klātienes un attālinātās karjeras konsultācijas pieredzējušies speciālistiem darba meklēšanas prasmju uzlabošanas tēmu ietvaros.

Inga Daliba
Mg. Paed., personāla atlases uzņēmuma “DarbaGuru” un apmācību uzņēmuma “Personīgā Zīmola Akadēmija” radītāja un vadītāja, personīgās zīmolvedības konsultante, lektore, sertificēta Genos International EI (emocionālās inteliģences) praktiķe. Darbojas cilvēkresursu piesaistes jomā kopš 2006.gada. Grāmatas “Kā rekrutēt veiksmīgāk: personāla atlases mārketings” (2017) autore un apmācību programmas "Digitālā personāla vadība" vadītāja. Biznesa klubu BNI, IPTER un LTRK biedrs.
 

Visa kursa maksa 1 dalībniekam: 390 EUR 

Agrā putna cena līdz 15. septembrim: 300 EUR

Vienas nodarbības maksa, pērkot atsvišķi: 69 EUR (rakstīt privāti uz sigita@darbaguru.lv)

Pieteikšanās kursiem – bezrindas.lv vai sigita@darbaguru.lv

Papildu jautājumi: +371 28 369 212 (Sigita)

 

Kursa dalībnieku stāsti:

"Ieguvu noderīgu un vērtīgu informāciju turpmākai savas profesionālās jomas darbībai. Radās interese dažas tēmas izpētīt pat padziļināti. Mūsdienās visur atskan vārdi - digitalizēt, mārketings, līdz ar to iesaku ielūkoties personāla atlases mārketinga un HR digitālā tēla veidošanas iesākumā."

Ilze Kaldovska

 

"Paldies par šo vērtīgo un noderīgo informāciju, kas lieti noderēs ikdienā meklējot labākos kandidātus! Sniegtā informācija bija ļoti strukturēta un tika iedoti paši labākie "Tips&tricks". Galvenais tagad ir izmantot un mēģināt! Paldies jums!"

Inese Kuvardina

Atpakaļ