Kā izmantot sociālos tīklus jauna darba meklēšanai

Kā izmantot sociālos tīklus jauna darba meklēšanai
Free stock photo pixabay.com

Kad mūsdienās runa ir par darba meklēšanu, internets paver plašas iespējas informācijas iegūšanai, sevis prezentēšanai un potenciālā darba devēja sasniegšanai. Kā meklēt darbu, izmantojot sociālos tīklus, skaidro personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma DarbaGuru speciālisti.

LinkedIn

Vispopulārākais un visefektīvākais veids, kā pastāstīt par savu darba pieredzi, prasmēm un iemaņām, veiktajiem projektiem, interesēm un vērtībām. Savā LinkedIn profilā var ērti un pārskatāmi apkopot un atspoguļot savus sasniegumus – darbu potrfolio, publikācijas, apbalvojumus, sertifikātus, rekomendācijas un atsauksmes no darba devējiem vai sadarbības partneriem.

Mūsdienās LinkedIn profils var pilnvērtīgi aizstāt klasisko CV. Turklāt gan tekstuālās, gan vizuālās informācijas (foto, video, prezentācijas) ziņā ļauj pilnīgāk pastāstīt par sevi kā nozares profesionāli.

Tā kā LinkedIn darba valoda ir angļu, tad, palielinot pamanāmību potenciālā darba devēja vai rekrutiera acīs, var pievienot apakšvirsrakstā tekstus kā “open for new opportunities” vai “looking for new challenge”. Tie liecinās, ka esat šobrīd gatavs izskatīt jaunus darba piedāvājumus un Jums droši var rakstīt LinkedIn vēstuli ar darba piedāvājumu.

Facebook

Pirmkārt, pārliecinieties, vai sadaļā “Par mani” ir pilnīga informācija par Jūsu absolvētām mācību iestādēm, darba vietām (bijušajām un esošo), dzīvesvieta un īss ievadteksts, kā arī kontaktinformācija, ja vēlaties, lai ar Jums sazinās telefoniski vai e-pastā. Ņemiet vērā, ka neapstiprināto kontaktu ziņojumi, lai tie Jūs sasniegtu, atsevišķi jāapstiprina.

Informācijas pasniegšanai par to, ka šobrīd aktīvi meklējat darbu, noder 1 lappuses garš, maketēts CV, kurā ar ikonu un diagrammu palīdzību varat atspoguļot savas profesionālās iemaņas, prasmes, intereses. Kā arī lūgums saviem sekotājiem, draugiem, radiem un paziņām padalīties ar Jūsu ierakstu.

Twitter

Īsā, kodolīgā veidā (140 zīmju ietvaros) padalieties ar savu aktualitāti jauna darba meklēšanā. Šeit būtiski neaizmirst lietot mirkļa birkas jeb hashtags, lai Jūsu ziņa būtu atrodama rekrutieriem un potenciālajam darba devējam. Populārākās mirkļa birkas angļu valodā ir #JobListing #JobOpening #Résumé  #Freelance ; latviešu valodā parasti lieto  #CV #meklējudarbu #gribustrādāt.

Izmantojiet arī pats iespēju atrast aktuālākos darba piedāvājumus un uz tiem atsaukties Twitter vidē pēc mirkļa birkām #teirdarbs #darbs #vakance #prakse.

Pirms sākat darba meklēšanu jebkurā no sociālajiem tīkliem pārliecinieties, vai pārējā informācija, kas pieejama Jūsu profilā ir pietiekami korekta un liecinās Jums kā potenciālajam kandidātam par labu. Apstiprināt vai neapstiprināt kādu draudzības uzaicinājumu, tā ir katra paša izvēle. Taču vienmēr atbildiet uz ienākošajiem ziņojumiem, tādējādi radot par sevi profesionāla un nopietni noskaņota darba meklētāja iespaidu.

Atpakaļ