Konsultācijas darbinieku atalgojuma un labumu sistēmas izveidē

Mēs piedāvājam pārskatīt vai izveidot jūsu atlīdzības sistēmu, atbilstoši uzņēmuma un darbinieku, ieskaitot kandidātu, vajadzībām. Atlīdzības sistēmas ietvaros piedāvājam veikt analīzi pamatalgas, dažādu bonusu un piemaksu, kā arī papildu labumu jomā. Kā arī varam izveidot un aprakstīt atalgojuma politiku, palīdzēt sastādīt algu budžetu vai veikt analīzi tikai vienam amatam/amatu grupai*.

Strādājot ar uzņēmumiem atlases jomā, mēs bieži kopīgi ar klientu meklējam un izveidojam labāko atalgojuma modeli konkrētajam amatam. Lai piesaistītu un noturētu labākos kandidātus, ir vajadzīgs konkurētspējīgs atalgojums, un tomēr tas nav vienīgais faktors – atalgojumam ir jābūt arī taisnīgam pret citiem uzņēmuma amatiem, kā arī arvien svarīgāk paliek kopējais atalgojuma un labumu grozs. Varbūt kādam kandidātam der mazāka bāzes alga, bet svarīgs ir bonuss par padarīto, un citam arī šī kopējā naudas summa var būt mazāka, ja uzņēmums piedāvā darba automašīnu arī privātajai lietošanai, papildus brīvdienu vai kādu citu labumu. Tāpēc mēs ticam, ka sakārtota un aktuāla atlīdzības politika palīdzēs arī ātrāk un kvalitatīvāk atrast piemērotāko kandidātu.

Konsultācijas izmaksas ir atkarīgas no darba apjoma un sarežģītības un tiek izrunātas ar uzņēmumu individuāli. Izmaksas var ietekmēt arī uzņēmuma darbinieku skaits un lietotās personāla un atalgojuma programmas.

Pakalpojums sastāv no šādiem soļiem:

  • pārrunas ar klientu un potenciālā pakalpojuma precizēšana (ieskaitot termiņus, konsultanta darba apjomu un izmaksas);
  • līguma noslēgšana;
  • avansa maksājums un darba sākums;
  • pārrunas ar uzņēmuma vadītāju un/vai struktūrvienību vadītājiem, un/vai personāla vadītāju – katra saruna 1-2 stundas (kas šobrīd strādā/kas nestrādā/ko vajadzētu uzlabot/kādas ir vajadzības);
  • iespējama anketa darbiniekiem – kā vērtē esošo sistēmu, kas būtu vajadzīgs;
  • esošo datu un sistēmu izvērtējams (kādi dati ir pieejami, cik ilgi tie jāapkopo, vai ir kādi dati jāievāc ārpus uzņēmuma, vai ir aprakstītas sistēmas, iespējams papildus sarunas ar struktūrvienību vadītājiem, SWOT analīze, iekšējais un ārējais atalgojuma salīdzinājums) ~ 0.5-2 dienas;
  • ieteikumi sistēmas uzlabošanai, sistēmas projekta izveidošana, prezentācija vadībai – 0.5-2 dienas;
  • korekcijas, papildinājumi, apstiprināšana – 1-8 stundas;
  • pēc vienošanās var iekļaut arī atlīdzības politikas papildināšanu, izveidošanu, instrukciju aprakstus – samaksa atkarīga no izvēlētā pakalpojuma.

Konsultācijas veic DarbaGuru personāla vadības speciāliste Lauma Kugrēna.
Vairākus gadus Lauma ir strādājusi kā konsultants personāla konsultāciju un atalgojuma pētījumu uzņēmumā HayGroup (tagad KornFerry), šajā laikā strādājot gan ar atalgojuma pētījumu veidošanu, gan klientu konsultācijām par atalgojuma datiem un līdzīgiem jautājumiem. Laumai ir arī pieredze uzņēmumos personāla speciālistes un projekta vadītājas amatos, kas ietvēra arī atalgojuma sistēmu pārskatīšanu un uzturēšanu. Kā arī vairāk kā 6 gadu pieredze personāla vadītājas amatā, kur tika gan pārskatīta atalgojuma sistēma vairākām amatu grupām, gan ieviesta jauna personāla un atalgojuma programma, gan sastādīts ikgadējais budžets. Laumai ir pieredze arī personāla politiku un dažādu instrukciju izveidošanā.

* DarbaGuru ir tikai publiski pieejamie atalgojuma dati, maksas pētījumu dati pēc nepieciešamības jāiegādājas pašam klientam, datus varam palīdzēt izskatīt un interpretēt.

Ar mums var sazināties, rakstot uz info@darbaguru.lv vai pa tālruni +371 29554294