Kā sagatavoties klātienes darba intervijai?

Iespaids, ko atstāsi uz personāla atlases speciālistu darba intervijas laikā, ir svarīgs, jo pozitīvā gadījumā tā būs Tava biļete uz tikšanos ar tiešo darba devēju vai vadītāju, kurš pieņem galīgo lēmumu par nolīgšanu darbā. Klātienes darba intervijā Tu vari gan apliecināt savu profesionālo pieredzi un prasmes, gan, kas ne mazāk svarīgi, parādīt sevi kā cilvēku, ar kuru būtu patīkami strādāt kopā.

Jo būsi labāk sagatavojies, jo mazāks būs uztraukums darba intervijas laikā.

 • Izpēti visu pieejamo informāciju par kompāniju – ar ko tā nodarbojas un kādas profesionālās vērtības pārstāv. Internetā var atrast daudz papildus arī neformālās informācijas, it sevišķi sociālajos tīklos (Facebook, Twitter u.c.). Uzzini, kāda atmosfēra valda kolektīvā, kāds ir ģērbšanās stils (noteikts dress code vai brīvais), kā vizuāli izskatās potenciālā darba vieta, kāds iekārtojums u.tml.
   
 • Pārliecinies, vai pareizi esi piefiksējis tikšanās laiku, vietu un personāla atlases speciālista vārdu un uzvārdu, kurš Tevi intervēs. Vai zini, kā nokļūt uz darba intervijas vietu un cik ilgu laiku tas prasīs? Saglabā mobilā telefona atmiņā kompānijas vai intervētāja telefonu, lai varētu uzzvanīt, ja gadījumā kavējies neparedzētu apstākļu dēļ vai nevari atrast ieeju ēkā.
   
 • Pārlasi vēlreiz savu CV un paņem līdzi izdrukāto kopiju.
   
 • Padomā par tērzēšanas tematiem, kas atvieglo komunikāciju un nodibina labvēlīgo kontaktu ar intervētāju. Piemēram, intervijas rītā pārlasi vai noklausies jaunākās ziņas, pievērs uzmanību jaunumiem arī par kompāniju un tās darbības jomu.
   
 • Sastādi sarakstu ar jautājumiem, kurus vēlies uzdot intervētājam. Tas ļaus gan vairāk uzzināt par konkrēto uzņēmumu, amata pozīciju, atlases gaitu un savām izredzēm tajā, gan radīs patīkamu iespaidu par Tavu ieinteresētību un nodomu nopietnību.
   
 • Nepārspīlē ar kafiju vai cigaretēm un apmeklē labierīcības pirms tikšanās. Ja piedāvā dzērienu, vislabāk izvēlies glāzi ūdens.