Speciālistu sagatavošana un pārkvalifikācija IKT jomā

Speciālistu sagatavošana un pārkvalifikācija IKT jomā
Free stock photo freepik.com

Sadarbībā ar VATP DarbaGuru kopā ar "Ideju Kapitāls" šobrīd realizē Eiropas Savienības iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” (“Urban Innovative Actions”) projektu “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas“ (“Next Generation Micro Cities of Europe”). Projekta mērķis ir speciālistu sagatavošana un pārkvalifikācija uz darba vietām IKT profesiju un prasmju darbos, piesaistot uzņēmumiem jau kvalificētus speciālistus vai palīdzot apmācībās gūt nepieciešamās zināšanas un ļaujot mainīt profesiju.

Projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas“ ietvaros tiek aptaujāti jeb intervēti Latvijas darba devēji, kuriem jau šobrīd ir vai būs aktuālas vakances 2020.-2021. gadam, un tās būs jaunas darba vietas. Tiek aptaujāti arī tie darba devēji, kuri ir gatavi nodarbināt pārkvalificētas personas IKT jomā ar Ventspils vai Ventspils novada deklarēto dzīvesvietu. Projektā tiek komplektētas apmācāmo grupas un veiktas apmācības Ventspilī, atbilstoši Latvijas darba devēju pieprasījumam.

DarbaGuru speciālisti, realizējot šo projektu, veic izpēti, darba devēju aptauju par aktuālajām IKT vakancēm, gatavību nodarbināt klātienē un attālināti, pēc tam izvieto darba sludinājumu DarbaGuru mājaslapā un sociālajos tīklos ar mērķi apzināt potenciālos kandidātus pārkvalificēšanai un darbā iekārtošanai.

Speciālistu sagatavošana un pārkvalifikācija notiek šādās IKT profesijās: telekomunikāciju inženieris, IT programmu vadītājs, IT projektu vadītājs, IT pakalpojumu menedžeris, tīmekļa vietņu izstrādātājs un administrators, IT atbalsta tehniķis, IT analītiķis, lietojumprogrammu izstrādātājs u.c. Bez klasiskajām IKT profesijām tiks sagatavoti un pārkvalificēti speciālisti arī šādās profesijās, kas saistītas ar IKT un digitālām prasmēm: lielo datu analītiķis, sociālo mediju speciālists, grafikas un animācijas dizainers, komunikāciju speciālists, multimediju mārketinga speciālists, mehatronikas inženieris u.c.

Projekta ietvaros tiek iekārtotas darbā vismaz 40 personas, kas darbu veiks klātienē vai attālināti. Tās var būt personas, kas jau iepriekš deklarējušās Ventspils vai Ventspils novadā.

Šeit var regulāri sekot līdzi aktuālajām vakancēm - https://www.darbaguru.lv/lv/vakances
Tāpat jaunākās vakances tiek publicētas arī DarbaGuru Facebook lapā - https://www.facebook.com/DarbaGuru

Atpakaļ