5 iemesli, kāpēc profesionālajai karjerai ir vērtīga pieredze ārzemēs

Labiem speciālistiem, kas sevi jau profesionāli pierādījuši nereti tiek piedāvāta iespēja piedalīties projektos vai iegūt darbavietu starptautiskā vidē. Tādos brīžos nākas izšķirties starp labo piedāvājumu un dažādām saistībām valstī, kur profesionālis strādā pašreiz. Lasi 5 iemeslus, kāpēc neatkarīgi no piesaistes kādai vietai, aktuālos jautājumus vajadzētu atrisināt un tomēr izvēlēties doties pilnveidot savas prasmes ārpus valsts robežām.

1. Uzmanību piesaistošs ieraksts CV

Kandidatūras pieteikumā uz kādu amatu redzams ieraksts par starptautisku pieredzi vienmēr liecinās par labu Tavām spējām, valodas zināšanām un ārzemju standartu iespējamu izmantošanu potenciālajā darbavietā, palielinot darba efektivitāti uzņēmumā. Ārzemju pieredze noteikti demonstrēs spēju pielāgoties apstākļiem, mobilizēties un drosmei kāpt ārā no komforta zonas, kas šā brīža darba tirgū ir īpaši augsti novērtējamas personības iezīmes.

2. Palielina kultūras dažādības izpratni

Katrs no mums, kas paplašina savu redzesloku ar izglītojošu literatūru, aktīvu sociālo dzīvi, akadēmisko zināšanu iegūšanas, darbības projektos vai ceļojot, noteikti darbavietai spēs sniegt enerģisku pienesumu un objektīvu skatījumu uz dienas kārtības jautājumiem. Kurš darba devējs gan savā komandā nevēlas viedus un zinošus cilvēkus?

3. Paplašina profesionālo kontaktu loku

Dzīvojam neaptveramu iespēju laikā. Mēs varam veikt video zvanu uz Ameriku, kur atrodas mūsu draugi, sazvanīties ar kolēģiem jebkurā diennakts laikā, lai kur mēs atrastos, kā arī doties uz dažādām konferencēm, sanāksmēm visā pasaulē. Starptautiskos projektos vairumā gadījumu ir iesaistīti profesionāļi no ļoti daudzām pasaules vietām. Iedomājies, cik daudz noderīgu kontaktu iespējams izveidot esot ārzemēs, kas var noderēt dažāda veida sadarbībai nākotnei!

4. Darba devēji kandidātos novērtē atšķirīgo no pārējiem

Laikam ejot ir mainījies darba tirgus, darba devēju prasības un darba ņēmēju piedāvājums. Ja agrāk bija daži ieraksti CV, kas diezgan droši liecināja par Tavu konkurētspēju darba tirgū (augstākā izglītība, trīs valodu zināšanas u.tml.), tad tagad šīs prasības arvien ir augušas un iepriekš minētās prasības daudzviet tiek uzskatītas par normu, ko pašsaprotamu, nevis atšķirīgu. Katrs CV, kurā ir ieraksts, kas kaut kādā mērā kandidātu atšķir no pārējām virzītajām kandidatūrām, ir konkurētspējīgāks. Tā var būt piecu valodu pārvaldīšana, profesionāla līmeņa zināšanas kādā datorprogrammā vai ārzemju pieredze noteikti liks Tev būt pamanītam darba devēja acīs.

5. Iegūta laba darba pieredze

Profesionālā pieredze ārzemēs ir ne tikai labs ieraksts Tavā CV vai darba devēja uzmanību piesaistošs fakts. Tā ir arī vērtīga pieredze Tev, kā personībai. Izkāpšanai no komforta zonas un pielāgošanās dzīvei ārpus ierastās vides ir vieta izaugsmei. Gūstot šādu pieredzi, rīcībspēja, vispārējs skatījums uz lietām un procesiem noteikti mainās un sniedz neatsveramu pienesumu cilvēka dzīvē.